, , , ,

VÖLKL BLAZE 94 Laskettelusukset

Saatavuus:

Loppu varastosta


Tutustu suksen tuotekuvaukseen alla olevasta linkistä (lyhyt kuvaus näkyy alla suksen yhteydessä).

Tämän suksen voit ostaa joko siteellä tai ilman. Alta löydät tälle sukselle suosittelemamme sidevaihtoehdot.
Mikäli tilaat siteen, kerrothan meille haluatko että asennamme siteen. Jos valitset siteen asennuksen, täytä myös muut tarvittavat tiedot.

Jos tuote on alennuksessa, vaadittu hintahistoriatieto löytyy täältä: VÖLKL BLAZE 94 Laskettelusukset (ilman sidettä)

Lue koko tuotekuvaus

VÖLKL BLAZE 94 Laskettelusukset

Kauden 22/23 uutuus!
Blaze 94 on aloittanut Völklillä vapaalaskemisen uuden aikakauden. Blaze-sarja on suunniteltu laskijoille, jotka arvostavat leikkisää laskutuntumaa yhdistettynä hyvään suorituskykyyn.

Ei väliaikaisesti saatavilla.

MARKER GRIFFON 13 ID; 90 MM

Griffon 13 ID on yksi markkinoiden monipuolisimmista freeride- ja freestyle-siteistä. Tämä Jesterin ”pikkuveli” toimii loistavasti niin vapaalaskusuksessa kuin twinissä. Siteen ominaisuudet tekevät monon pohjan puhdistamisesta lumesta ja siteeseen polkaisusta entistäkin helpompaa.

MARKER ALPINIST 10

Marker Alpinist on ultrakevyt ja kestävä pin-side vaativammille reissuille. Tämä mallin DIN-asteikko menee 10 saakka.

MARKER ALPINIST 12

Marker Alpinist on ultrakevyt ja kestävä pin-side vaativammille reissuille. Tämä mallin DIN-asteikko menee 12 saakka.

MARKER KINGPIN 10;75-100 MM

Marker Kingpin 10 on määrittänyt uudelleen laskettavuuden vaatimukset touring-siteille. Siteen käytettävyys ja voimansiirto siteeltä sukselle ovat omalla tasollaan touring-siteiden maailmassa. Tämän siteen avulla vietät täydellisen päivän takamaastossa!

MARKER DUKE PT 12

Duke PT 12-siteessä yhdistyy jämäkän freeride-siteen laskettavuus pin-siteen haikattavuuteen. Tämä side on suunniteltu juuri sinulle, joka tykität rinnettä aina täysillä ja haet haasteita jyrkistä seinistä rinteen ulkopuolella.

Tämä tuote ei ole tällä hetkellä saatavilla.

Blaze 94 on aloittanut Völklillä vapaalaskemisen uuden aikakauden. Blaze-sarja on suunniteltu laskijoille, jotka arvostavat leikkisää laskutuntumaa yhdistettynä hyvään suorituskykyyn. Blaze 94 painaa mitassa 179 cm ainoastaan 1570 grammaa, ja kelluu syvässäkin lumessa uskomattoman hyvin. Suksessa on Tip&Tail Rocker ja camber siteen alla.
Siteen alla oleva 0,3 mm titanaalilevy siirtää voiman nopeasti kantille ja nopeutta kantilta kantille siirtymistä käännöksien välillä. Tämä auttaa laskijaa hallitsemaan suksea ahtaissa paikoissa, kuten tiheässä metsikössä. Blaze on suunniteltu lähtemään lyhyisiin käännöksiin nopeasti, mutta 3D Radius Sidecut mahdollistaa pitkät vauhdikkaat käännökset.
Uutena ominaisuutena sukseen on lisätty joustokanta ja kärki. Elastinen materiaali kärjessä ja kanassa toimii kuin puskuri kun lasket tuulen puhaltamassa korpussa. Samalla materiaali rauhoittaa suksen kärkeä laskiessasi kovaa vauhtia hoidetussa rinteessä.
Painonsa puolesta Blaze toimii mainiosti myös touring-suksena. Sukseen voi hankkia erikseen Smart Glue-skinit, jotka on räätälöity suksen mittaan ja muotoon.
Made in Germany.
Koska suksessa on rocker-kanta ja kärki suosittelemme valitsemaan suksen hyvin lähelle laskijan omaa pituutta.

Ominaisuudet:

Suksen pituus Kääntösäde Sivuleikkaus Paino (ilman sidettä)
172 cm 15 m 134-94-116 1510 g
179 cm 17 m 134-94-116 1570 g
186 cm 19 m 134-94-116 1620 g

• Muoto: Tip&Tail Rocker
• Ydin: Hybrid Multilayer Woodcore (pyökki ja poppeli)
• Pohja: P-TEX 2100